Dalsze działania po konferencji „Kryzys psychiczny u osób działających w organizacjach pozarządowych oraz ruchach nieformalnych”

Kontynuujemy działania po konferencji „Kryzys psychiczny u osób działających w organizacjach pozarządowych oraz ruchach nieformalnych” zorganizowanej 6 lutego 2020 r. przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersytet SWPS i Fundację Stabilo pod patronatem ngo.pl.

Pierwszym krokiem do dalszych prac jest przygotowany przez
dr Marzenę Cypryańską-Nezlek z Uniwersytetu SWPS raport z badań „Wyzwania i zagrożenia pracy w NGO i Nieformalnych ruchach społecznych”, z którym możecie zapoznać się po kliknięciu w link.

Udostępniamy także opracowanie zawierające rekomendacje wypracowane w drugiej części konferencji podczas Word Café. Możecie się z nimi zapoznać tutaj. Rekomendacje będą również dalej opracowywane w grupach roboczych, do których zgłosiło się już prawie 30 osób.

Osoby, które chciałyby dołączyć do grup roboczych mogą wysłać do 23 marca 2020 zgłoszenie na zdres: wsparcie@stabilo.org.pl

Kolejne badania i konferencja

Dr Marzena Cypryańska–Nezlek przygotowuje następną ankietę badawczą – tym razem skierowaną do zarządów organizacji pozarządowych oraz liderek i liderów ruchów nieformalnych. Będzie ona przeprowadzona w kwietniu 2020 r.

Planujemy też drugą edycję konferencji „Kryzys psychiczny u osób działających w organizacjach pozarządowych oraz ruchach nieformalnych”, która odbędzie się 3 czerwca 2020 r. w godzinach 10.00-17.00 na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

***

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) i wprowadzaniem kolejnych ograniczeń, zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym, zmieniamy tymczasowo formułę i spotykamy się online. – O wyzwaniach i zagrożeniach płynących z obecnej epidemii również będziemy dyskutować.

W ramach grup roboczych, do których zapraszamy wszystkie chętne osoby, spotykamy się 24 marca 2020 roku, w godzinach 11:00-14:30 na platformie internetowej ZOOM.

Link do spotkania:
https://us04web.zoom.us/j/5012414420
Meeting ID: 501 241 4420 

Warto się zarejestrować wcześniej na platformie https://zoom.us/